Sauvignon z Dobšic uspěl na GRAND PRIX AUSTERLITZ 2014

Karel-a-Karel-PrusaSauvignon z Dobšic je nalahvovaný sotva pár týdnů a už získal první ocenění. Na mezinárodní soutěži GRAND PRIX AUSTERLITZ 2014, kterou pořádá MORAVSKÁ BANKA VÍN, získal Sauvignon z Dobšic, pozdní sběr 2013 bronzovou medaili v kategorii bílá vína tichá se zbytkovým cukrem od 4g/l do 45g/l.

Věříme, že nedávno nalahvovaný Sauvignon z Dobšic bude u Vás, milovníků kvalitních vín, stejně tak ceněn jako Sauvignon z Kraví hory. Zkuste si obě vína porovnat při soukromé degustaci a napište nám, který je podle Vás lepší.

Oba Sauvignony pocházejí ze Znojemské vinařské podoblasti, která je pro aromatické odrůdy jako Sauvignon, Tramín červený či Rulandské bílé velmi vhodná. Kvalita hroznů aromatických odrůd ze Znojemské vinařské podoblasti dodává hotovému vínu silné ovocné aroma. U Sauvignonu jsou to výrazné tóny černého rybízu a bezového květu, které se příjemně prolnou s plnou chutí.

A takto vypadal Sauvignon před necelým rokem… 

[wysija_form id=“1″]


Další aktuality

Přehlídka moravských vín na Táborském festivalu vína 28.3.2015

V sobotu 28. 3. 2015 proběhne velké finále Táborského festivalu vína přehlídkou moravských vín, a my Vás na ni společně […]

Číst více >

Víno v řecké mytologii - Dionýsos II. díl

Dionýsos, řecký bůh vína, byl bůh mocný. Svým třtinovým prutem se šiškou na konci (tzv. thyrsem), dal z tvrdé skály […]

Číst více >

Víno v řecké mytologii - Dionýsos I. díl

Z řecké mytologie známe několik pověstí o Dionýsovi, bohu vína. Tyto pověsti tvoří základ pohanského mýtu, který je nedílnou součástí […]

Číst více >