Zweigeltrebe BLONDE získalo stříbrnou medaili na soutěži Vinař roku 2015

Zweigeltrebe  BLONDE  2014 ČR-300x600Ve vinařské soutěži Vinař roku 2015, konanou pod záštitou obchodní sítě MAKRO, se naše víno probojovalo ke stříbrné medaili.

V kategorii růžových vín, kam jsou zařazovány i klarety, získal náš Zweigeltrebe BLONDE krásných 85,6 bodů a stříbrnou medaili.

Zweigeltrebe „BLONDE“ je vyrobené výhradně z modrých hroznů technologií lisování celých hroznů. Lisování bylo provedeno skutečně šetrně a opatrně, takže červené barvivo ze slupek nestačilo zabarvit mošt. Tím vzniklo dokonale bílé víno.

Na soutěžích jsou klarety, tedy bílá vína z modrých hroznů, hodnocena společně s víny růžovými, protože mnoho klaretů mívá narůžovělý odstín. Záleží na vinaři, jak rychle hrozny vylisuje a jak dlouho zůstává mošt v kontaktu se slupkami.

Modré hrozny mají díky velmi vysokému obsahu antioxidantů ze skupiny polyfenolů schopnost udržet si oproti bílým odrůdám mnohem déle svůj mladistvý charakter, což se při šetrném zpracování přenáší i do vína.

 


Další aktuality

Přehlídka moravských vín na Táborském festivalu vína 28.3.2015

V sobotu 28. 3. 2015 proběhne velké finále Táborského festivalu vína přehlídkou moravských vín, a my Vás na ni společně […]

Číst více >

Víno v řecké mytologii - Dionýsos II. díl

Dionýsos, řecký bůh vína, byl bůh mocný. Svým třtinovým prutem se šiškou na konci (tzv. thyrsem), dal z tvrdé skály […]

Číst více >

Víno v řecké mytologii - Dionýsos I. díl

Z řecké mytologie známe několik pověstí o Dionýsovi, bohu vína. Tyto pověsti tvoří základ pohanského mýtu, který je nedílnou součástí […]

Číst více >