Soutok Moravy a Dyje – jak ho možná neznáte

Vinařství Na Soutoku

Soutok-logo-IIProč jsme si vybrali právě tento název? Proč zrovna Soutok a vinařství v Břeclavi, když v Břeclavi nejsou žádné vyhlášené viniční tratě?

Ve vzdálenosti 15 km od našeho vinařství se nachází SOUTOK Moravy a Dyje, magické místo, které představuje geograficky nejjižnější bod Moravy a zároveň místo, kde se setkávají hranice mezi ČR, Slovenskem a Rakouskem. Ve vzdušné vzdálenosti 10 km od našeho vinařství se zase nachází bod, kde se setkávají tři ze čtyř moravských vinařských podoblastí:  Mikulovská, Slovácká a Velkopavlovická. Dá se tedy říct, že ležíme přímo „v srdci“ Moravské vinařské oblasti.

Abyste si dokázali představit lépe představit nádheru soutoku dvou řek z ptačí perspektivy, nechali jsme pro Vás Soutok Moravy a Dyje nafotit z letadla. Pokochejte se nádherou jižní Moravy.


Další aktuality

Přehlídka moravských vín na Táborském festivalu vína 28.3.2015

V sobotu 28. 3. 2015 proběhne velké finále Táborského festivalu vína přehlídkou moravských vín, a my Vás na ni společně […]

Číst více >

Víno v řecké mytologii - Dionýsos II. díl

Dionýsos, řecký bůh vína, byl bůh mocný. Svým třtinovým prutem se šiškou na konci (tzv. thyrsem), dal z tvrdé skály […]

Číst více >

Víno v řecké mytologii - Dionýsos I. díl

Z řecké mytologie známe několik pověstí o Dionýsovi, bohu vína. Tyto pověsti tvoří základ pohanského mýtu, který je nedílnou součástí […]

Číst více >